Вебинар „Формативно оцењивање – примери за основне и средње школе”

Наставница српског језика и књижевности из наше школе Верица Костић аутор је вебинара „Формативно оцењивање – примери за основне и средње школе”, заједно са Данијелом Ковачевић Микић, просветним саветником и Сањом Перовановић, професором српског језика и књижевности у Медицинској школи у Чачку.

Вебинар се организује у сарадњи са Центром Креативности Мина из Чачка. Од августа 2021. вебинар је чуло преко 2000 наставника и директора из основних и средњих школа широм Србије.

На вебинару се може сазнати нешто више о врстама и техникама оцењивања, примерима вођеног учења, усмереног на исходе, спецификацији тестова по нивоима постигнућа, ученичкој самопроцени постигнућа и мотивационим поступцима у циљу индивдуализације, као и вредновању међупредметних компетенција.

Присуство на вебинару носи пет сати стручног усавршавања у надлежности установе. Велико интересовање указује на важност теме на коју се вебинар односи.

Честитамо нашој наставници и њеним сарадницима!