Ученички парламент

Ученички парламент заузима битно место у раду школе. Он доприноси побољшању атмосфере у школи, омогућава лични развој ученика, и олакшава сарадњу и комуникацију између представника ученика, наставника и директора. Путем парламента ученици се труде да се изборе за своја права, и да свој боравак у школи учине што пријатнијим.

Ученички парламент  основне школе „Сретен Лазаревић“ Прилике броји 16 чланова, који се састају на седницама парламента једном месечно, а по потреби и чешће, и доносе битне одлуке и иницијативе у име свих ученика школе, и самим тим заступају интересе осталих ученика.  Због мањег броја ученика, у наш Ученички парламент укључена су и по два ученика из петог и шестог разреда. Чланови парламента су:

Пети разред: Дуња Стевић, Игњат Симеуновић, Николина Стевановић, Михаило Васовић.

Шести разред: Софија Аврамовић, Вељко Поповић, Теодора Милорадовић, Андреј Гарић.

Седми разред: Кристина Поповић, Нађа Вучићевић, Сања Стефановић, Емилија Симеуновић.

Осми разред: Николина Тошовић, Милош Радовановић, Јелена Даријевић, Јасмина Јовановић.

За председника парламента у овој школској години изабрана је ученица осмог разреда Николина Тошовић, док је за заменика председника парламента  изабрана ученица седмог разреда Кристина Поповић. Парламентом координира наставница енглеског језика Јована Милићевић.