,,ВЕЛИКО СРЦЕ ДЕЦЕ СРБИЈЕ“

Дечија недеља се обележава да би деца остала у средишту друштвених настојања да буду срећна, заштићена, да живе у здравом и сигурном окружењу у којем могу да остваре максимум својих потенцијала.

Другог дана обележавања Дечије недеље у нашој школи, ученици млађих разреда су, заједно са својим учитељицама, осликавали су  асфалтни терен на школском игралишту. Кредама у боји ученици су преносили своје идеје о томе шта за њих значи када неко има „велико срце“, а руководећи семотом Дечије недеље – „Велико срце деце Србије“. Након ових ликовних активности које су деци предсатављале велико задовољство, уследио је својеврстан час екологије на коме су сви ученици показали колико им је стало да њихова околина буде чиста. За веома кратко време школско игралиште је блеснуло у пуном сјау, чисто и без ружних отпадака!