Учење учења – предавање за ученике 5. разреда

Учење је природна потреба сваког човека. Учење је, са једне стране, природна, спонтана акција, али са друге стране, учење је сложен процес који захтева познавање метода и техника, много труда и времена, али и мотивације како бисмо дошли до жељених резултата. Равнодушност и апатија као карактеристика савременог друштва прети да се увуче у ову важну сферу живота сваког човека, па је ту школа, поред породице најважнији фактор подстицања образовања и стицања знања за целоживотно учење.
Педагог школе, Светлана Николић, одржала је у четвртак, 3. новембра предавање за ученике 5. разреда „Учење учења“, са циљем представљања метода успешног учења. Том приликом ученици су упознати са проблемима који се јављају током учења, методама успешног учења, али и тзв. „крадљивцима времена“. Ученицима су дати савети за успешно учење, предлози за организацију времена, прављење плана учења. Ученици су били јако заинтересовани за ову тему и делили су своја искуства у учењу са другарима, постављали питања у вези са оним што их интересује и показали спремност да унапреде своје вештине учења.

Светлана Николић, педагог