Свечано отварање програма Дечје недеље

Пред почетак првог часа свечано је отворен програм Дечје недеље у нашој школи. Ученицима се обратио директор школе Миладин Божовић. Он је истакао важност поштовања дечјих права и обавеза и подсетио да је школа место где свако дете треба да се осећа сигурно и срећно. Позвао је ученике да изнесу своје жеље, ставове и евентуалне недоумице и проблеме како бисмо у школи заједно стварали пријатну атмосферу за све учеснике школског живота. Подсетио је да се прелози могу убацити и у кутију поверења.

Уз поштовање свих мера заштите од вируса Ковид 19, уприличено је и послужење за све ученике.

Дечја недеља је највећа национална манифестација за децу, која се сваког октобра одржава у циљу уједињена свих друштвених актера са циљем континуираног побољшања положаја детета. Овогодишњи слоган Дечје недеље су стихови нашег чувеног песника Љубивоја Ршумовића Дете је дете да га волите и разумете.

В.К.