Сећање на крваву бајку

Поводом осамдесет година од стрељања ђака у Крагујевцу, ученици одељења VII1 са својом наставницом српског језика и књижевности Верицом Костић одржали су 21. октобра, у школском парку, јавни час под слоганом Сећање на Крваву бајку.

Ученици су казивали стихове песме Крвава бајка Десанке Максимовић. У сарадњи са наставницом историје припремили су и кратке реферате о овом историјском догађају.

Циљ овако организованог часа било је подсећање на жртве страдања у Крагујевцу и стицање нових знања из књижевности и историје у вези са овом темом.  Кроз тематско повезивање наставних предмета, именујући историјски догађај насловом песме наше познате песникиње, ученици су стицали нова знања, богатили вештину изражајног казивања и подсетили све присутне на овај трагични догађај и на важност неговања сећања.

В.К.