Пројекат ,,НАША ЛУТКАРСКА ПРЕДСТАВА“

У току месеца октобра и новембра ученици другог разреда са својим учитељицама Лелом Ћурчић и Оливером Ћојбашић реализовале су пројекат ,,НАША ЛУТКАРСКА ПРЕДСТАВА“. Циљ овог пројекта је био да се ученици оспособе за осмишљавање и реализацију луткарске представе као и прављење лутки од различитих материјала. На часовима српског језика смо причали о баснама, бајкама и драмским текстовима. Ученици су имали задатак да проширују басне,тумаче ликове из бајки као и да приказују обрађени драмски текст. Рецитовали су песму ,,Жаба чита новине“, разговарали са Деда Мразом и Баба Мразицом, Патуљак нам је причао како је живео са Снежаном, Снешко Белић је разговарао са пчелом, а све то је било у оквиру луткарске представе коју због тренутне епидемиолошке ситуације и предложених мера нису могли погледати остали ученици, родитељи, старатељи и наставници.

За текст ,,Шума живот значи“ ученици су направили лутке од папира , а паное, на којима је јесење дрвеће које су радили ученици млађих разреда у оквиру Дечје недеље, смо искористили као позорницу. На основу поруке из ове приче направили смо и пројекат ,,Чувајмо природу и природа ће чувати нас“ и радове ученика смо изложили на паноу у нашој учионици. Према коментарима ученика, очигледно да им се веома свидео рад на овом пројекту. Постигнута је већа мотивисаност за рад, испољавање креативности, самокритичности, јачање сарадничких односа у групи.