ОБАВЕШТЕЊЕ

На основу препорука Кризног штаба за сузбијање заразне болести Covid-19, Влада Републике Србије је донела Уредбу о Допуни уредбе о мерама за спречавање и сузбијање заразне болести Covid-19, којом се прописују нове мере за организацију рада основних школа и измена школског календара за шк. 2020/2021. годину.
Према наведеној Уредби, у периоду од 30. новембра до 18. децембра 2020. године, образовно-васпитни рад организује се на следећи начин:
– у првом циклусу основне (I-IV разред) наставља се непосредни образовно-васпитни рад према изабраном моделу организације наставе у оквиру постојећег оперативног плана рада школе;
– у другом циклусу основне школе (V-VIII разред) образовно-васпитни рад оствариваће се путем наставе на даљину, уз коришћење одговарајућих платформи и путем Јавног медијског сервиса Србије.
Промена календара образовно-васпитног рада огледа се у следећем:
– прво полугодиште се завршава 18. децембра 2020. године;
– зимски распуст траје од 21. децембра 2020. године до 15. јануара 2021. године;
– друго полугодиште почиње 18. јануара 2021. године.