Kangaroo Global Linguistics ( KGL international competition) светско такмичење из енглеског језика

Ученици наше школе заједно са ученицима ОШ„Вучић Величковић“ из Међуречја су по први пут учествовали на KGL светском такмичењу из Енглеског језика које организују the International Testing Authority (ITA) и the Institute for the Development of Educational Assessment (IDEA) у сарадњи са Cyclo Projekt званичним локалним партнером за Србију, које је ове године одржано за нашу општину у ОШ „Вучић Величковић“ из Међуречја. Такмичење пружа прилику свим ученицима од 8-18 година старости да се такмиче са ученицима широм света и одмере своје познавање енглеског језика у складу са Заједничким европским референтним оквиром за језике (CEFR).
      Нашу школу су представљали Стејси Хоппе, ученица петог разреда у конкуренцији нивоа PRE-A1 и Милош Радовановић, ученик шестог разреда у конкуренцији нивоа А1, са наставницом енглеског језика Маријаном Радовановић. Стејси Хоппе је са освојених 98 од укупно 100 поена прошла у други круг такмичења, а Милош Радовановић је са освојених 92.50 од укупно 100 поена добио похвалу – сертификат са освојеним резултатом. Будући да је конкуренција била велика и да су у други круг пролазили само ученици који нису имали ни једну грешку или ниједну, наши ученици су показали изузетне резултате. Честитамо свим ученицима обе школе на оствареним резултатима, а Стејси и Милошу желимо пуно успеха и на следећем међународном HIPPO такмичењу које ће се одржати 28.фебруара у ОШ“ Вучић Величковић“ из Међуречја .
      Више о KGL међународном такмичењу можете видети на сајту https://kglcontest.org.rs/

Аутор текста: Маријана Радовановић