Школска слава – Савиндан

Школска слава – Свети Сава, један од најсвечанијих дана у школској години, обележена је и ове године у нашој школи пригодним активностима. У холу школе постављена је изложба ученичких радова – продукти пројекта Живот и дело Светог Саве и тематског дана Савиним стопама . Сама свечаност почела је сечењем славског колача. Након тога, директор школе Миладин Божовић, поздравио је госте и уручио награде победницима на литерарно-ликовном Светосавском конкурсу . Први пут додељена је награда Будимо људи. Награду су доделили свештеници Аранђел Петровић и Синиша Никитовић, представници српске православне црквене општине Радаљево и Прилике, и Наставничко веће наше школе. За истакнуте људске квалитете, потврђене хришћанске врлине и за прави пример пријатељства и другарства награђене су: Милица Араповић ученица трећег разреда и Јелена Оцокољић ученица осмог разреда. Свештеник приличке црквене парохије наградио је наставницу српског језика Верицу Костић и наставницу музичке културе Ану Павловић за вишегодишњи труд у организацији Бадњег дана у Приликама.
      Уследила је свечана академија коју су извели чланови драмске и рецитаторске секције, хора и фолклора.
      Програм су организовали и припремили наставници Верица Kостић, Ана Павловић, Горан Kостић и Ивана Цветковић.
      Директор школе уручио је награде наставницима који су у претходној години остварили добре резултате у настави, на школским такмичењима, завршном испиту, као и свеукупном доприносу рада у школи: Мирјани Митровић, Верици Kостић, Небојши Николићу и Горану Костићу.
« од 3 »