Успех на међународном конкурсу „Млади чувари српске народне културе“

Ученици наше школе и ове године учествовали су на међународном конкурсу „Млади чувари српске народне културе“ који организује Удружење Чувари дела Вука Краџића из Чачка, огранак Вукове задужбине из Београда.  Циљ конкурса је очување народне културе, породичних вредности, језика и писма.

Емилија Костић, ученица петог разреда, освојила је похвалу на овом конкурсу. Ментор ученице је наставница Верица Костић. Такође, наша школа је и ове године награђена за највећи број радова приспелих на конкурс. Радове својих ученика на конкурс послале су Лела Ћурчић, Мирјана Аничић, Радмила Костић и Верица Костић и обезбедиле школи ово признање.

Награде су додељене 10. децембра у градског библиотеци Владислав Петковић Дис у Чачку у оквиру свечаног програма „Млади чувари српске народне културе“.

« од 5 »