ПРОГРАМ ДЕЧИЈЕ НЕДЕЉЕ

Дечија недеља, највећа национална манифестација за заштиту и промоцију дечјих права је пред вратима, а ове године се одржава под слоганом “Велико срце деце Србије”.

Разговарајмо са децом, али и између себе, шта све можемо да урадимо да унапредимо њихов живот и заједно радимо на томе!

Основна школа ,,Сретен Лазаревићˮ Прилике
План и програм обележавања Дечје недеље школске 2023/24.
Велико срце деце Србије – слагалица пријатељства
ЗАЈЕДНИЧКА АКТИВНОСТ ЗА СВЕ РАЗРЕДЕ

ПОНЕДЕЉАК

2. X 2023.

·         Представаљање нове химне школе свим ученицима школе;

·         Упознавање ученика са циљевима обележавања Дечје недеље и програмом рада.

МЛАЂИ РАЗРЕДИ
ПОНЕДЕЉАК

2. X 2023.

УТОРАК

3. X 2023.

СРЕДА

4. X 2013.

ЧЕТВРТАК

5. X 2023.

ПЕТАК

6. X 2023.

Излет до манастира у Клисури. Осликавање спортских терена на тему „Велико срце деце Србијеˮ. Посета ученика и наставника из ОШ ,,Мићо Матовићˮ Катићи

,,Полигон другарстваˮ.

Свечани пријем ученика првог разреда у организацију „Пријатељи деце Србијеˮ (приредба ученика млађих разреда). Јесењи крос ,,Трка за срећније детињствоˮ.
Велико срце деце Србије – слагалица пријатељства
СТАРИЈИ РАЗРЕДИ
ПОНЕДЕЉАК УТОРАК СРЕДА ЧЕТВРТАК ПЕТАК
Спортски дан – „Велико срце на терену спортом до пријатељстваˮ. Излет на Градину. Негујемо здраве животне навике;

Упознајемо историју и географију нашег краја.

Посета ученика и наставника из ОШ ,,Мићо Матовићˮ Катићи

,,Полигон другарства – Знамо још понештоˮ.

Наши узори, посета познатих спортиста. Крос ,,Трка за срећније детињствоˮ.
ЗАЈЕДНИЧКА АКТИВНОСТ ЗА СВЕ РАЗРЕДЕ

ТОКОМ НЕДЕЉЕ

У току обележавања Дечије недеље, биће спроведена хуманитарна акција „Велико срце, деца-дециˮ.