МЕМОРИЈАЛНИ ТУРНИР У СТОНОМ ТЕНИСУ „МАРИНА ПЕЈОВИЋ“

Данас је у нашој школи одржан осми Меморијални турнир у стоном тенису „Марина Пејовић“. Марина Пејовић је била ученица наше школе, одличан ђак и надасве добар друг. Волела је стони тенис и била веома успешна у овом спорту. Освајала је бројне награде. Стога, у славу њеног имена и у част Марине породице, наша школа традиционално организује меморијални турнир. У спортској сали наше школе данас је одзвањао звук лоптице за стони тенис, баш као што је и пре десетак година одзвањао скоро свакога јутра из школског хола, где је Марина долазила пре часова да вредно вежба за такмичења. На турниру је учествовало 70 ученика из девет основних школа и две средње. Такмичари су били веома успешни, показујући већ својим учешћем великодушност и жељу да подрже идеју турнира, а најбољи резултат остварили су следећи учесници:
1. Категорија до 6. разреда, девојчице
Прво место: Мина Ђурић;
Други место: Маша Лишанин;
Треће место: Тамара Марић;
2. Категорија до 6. разреда, дечаци
Прво место: Лука Драшковић;
Друго место: Урош Борисављевић;
Треће место: Лука Бојановић;
3. Категорија до 8. разреда, девојчице
Прво место: Ана Мунитлак;
Друго место: Данијела Стефановић;
Треће место: Анђела Павловић;
4. Категорија до 8. разреда, дечаци
Прво место: Ђорђе Ђурић;
Друго место: Матовић Радован;
Треће место: Филип Јовановић.
5. Категорија средња школа, девојчице
Прво место: Јелена Оцокољић;
Друго место: Анђела Несторовић;
Треће место: Ивана Петровић.
6. Категорија средња школа, дечаци
Прво место: Давид Мрдак;
Друго место: Никола Богдановић;
Треће место: Коста Ђурашевић;
Честитамо свима!
Захваљујемо се Марининој породици, која сваке године донира награде за најуспешније такмичаре.
Турнир су организовали директор школе Миладин Божовић, наставница физичког и здравственог васпитања Људмила Поповић и наставница српског језика и књижевности Верици Костић, некадашњи Маринин одељески старешина. Организацију турнира подржао је Спортскои савеза Ивањица. Радујемо се што турнир траје и што је из године у годину посећеност све већа. Захвални смо свим учесницима и свим наставницима и тренерима, који су данас довели своје ученике, што нам помажу да чувамо и негујемо сећање на нашу драгу Марину.
Школска Управа Чачак