Међународни квиз Руског географског друштва

Ове недеље ученици наше школе су учествовали у Међународном квизу Руског географског друштва, манифестацији под називом  “Географски диктат“  које организује Центар Руског географског друштва у Србији. Квиз је одржан у сарадњи са професором Мирољубом Милинчићем, редовним професором Географског факултета Универзитета у Београду, директором наше школе Миладином Божовићем и наставницом географије Наташом Зечевић, уз поштовање свих епидемиолошких мера. Овај квиз је одржан у Србији и регону у 7 школа и Руском дому у Београду, а наша школа је имала ту част да буде један од учесника.

Ученици су одгледали кратак филм о Руском географском друштву, његовом значају и уопште значају географије у Русији и свету и одговарали су на питања из националне географије Руске Федерације.

Наша школа ће наставити традиционално добру сарадњу са Центром Руског географског друштва у Србији и сарадњу са Географским факултетом Универзитета у Београду.

« од 12 »