Други дан XV Фестивала дечјег фолклора ,,Светлост на брежуљку“

Други дан XV Фестивала дечјег фолклора ,,Светлост на брежуљку“ одржан је у нашој школи у суботу 7. новембра 2020. са почтком у 11.00 часова. Све организоване активности оправдале су најважнији циљ фестивала – очување и неговање културне баштине нашег народа и промоција међу децом школског узраста.

Други фестивалски дан почео је предавањем и представљањем пројекта ,,Наше село Прилике“ које су припремили Верица Костић, наставник српског језика и књижевности и ученици VII1 одељења. Уследиле су радионице прављења традициналних јела: прилички купус – Зорица Марјановић, школска куварица и Јован Драгићевић, школски секретар, проја и јабучара – мештанке Прилика и славски колач – Биљана Ћурчић, професор разредне наставе и ученици полазници ,,Народне традиције и домаћинства“. У све радионице и израду јела били су укључени и ученици. Читав доживљај употпунили су звуци изворних песама које су извели школскои хор и мушка и женска певачка група из Прилика.

« од 2 »