Дан здраве хране

У нашој школи је обележен Дан здраве хране, који се према календару јавног здравља обележава 16. октобра. Пошто је овај дан падао у недељу ,ми смо га обележили наредног дана.Ученици млађих разреда са својим ућитељицама су припремили изложбу у холу школе. Ученици су доносили здраве намирнице – поврће, воће и житарице које су биле изложене. Ученици IV/1 су осмислили пано са примерима здраве и нездраве хране,а ученици старијих разреда су, такође на паноу, изложили своје виђење здраве хране кроз пирамиду исхране и кроз разне мотивационе поруке са наставницом биологије Душицом Величковић. Циљ нам је био да ученицима скренемо пажњу на значај здраве и разноврсне исхране. На крају наставног дана ученици су се послужили донетим воћем, а поврће смо пренели у ђачку кухињу како би наредних дана уживали у укусу здравог доручка.