СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА НА БАДЊЕ ВЕЧЕ

Традиционално, ученици наше школе припремили су пригодни програм за Бадње вече. Програм је изведен у црквеној порти у Приликама. Ученици су се потрудили да кроз казивање стихова и хорско извођње песама дочарају узвишену атмосферу која приличи дану Христовог рођења. Пожелели су свим мештанима срећне празнике и пренели им важне поруке о вери, породици и пријатељству.
      Програм су са ученицима припремиле Верица Костић, наставник српског језика и Ана Павловић, натавник музичке културе, у сарадњи са свештеником приличке цркве Синишом Никитовићем, а уз подршку директора школе Миладина Божовића.
      Академија је само један од начина на које се остварује континуирана и успешна сарадња цркве и школе.

Аутор текста: Верица Костић