ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА 🌻🌺🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

У нашој школи данас је одржан тематски час поводом „Европског дана језика“. Циљ часа био је подизање свести о важности очувања матерњег језика и подсећање на лепоту учења страних језика. У часу су учествовали ученици од петог до осмог разреда. Они су читали и анализирали одломке из романа „Мали принц“ на српском и на језицима које уче у школи, енглеском и француском језику. Изражајно читање обогатили су песмом и глумом. Час су припремили наставници Ана Павловић, библиотекар, Радмила Костић и Верица Костић, наставници српског језика и књижевности, Ивана Кривокућа и Мирјана Ремовић, наставници енглеског језика и Милица Луковић и Новица Петровић, наставници француског језика. Час је одржан као тематска и угледна активност, па је часу присуствовао и директор школе, други наставници и техничко особље.