Дан планете Земље🌍

22. априла је обележен Дан планете Земље. Тема је „Планета против пластике“. Ученици наше школе су обележили овај дан.
♻️ Ученици другог разреда су са својом учитељицом Биљаном Ћурчић цртали радове.
♻️ Ученици петог и шестог разреда су са наставницом географије, Наташом Зечевић цртали радове и правили скулптуре од глине, пур пене и других материјала, писали на хамер радовима о планети Земљи, терминима важним за развијање еко свести, утицају човека на рељеф.
♻️ Ученици су са наставницом биологије Душицом Величковић направили канту за рециклирање и хамер рад.
Разговарало се о развијању еколошке свести код ученика и могућностима за смањење коришћења пластике. Пластика је штетна по животну средину јер се споро разграђује. Наша школа доприноси заштити животне средине кроз разне заједничке активности ученика и наставника и акције заштите животне средине.