Креативни дан – ликовне и литерарне радионице

Петог дана Дечје недеље за ученике од петог до осмог разреда организоване су литерарне и ликовне радионице. У оквиру литерарних радионица, које су организоване по одељењима, ученици су увежбавали вештине креативног писања, уз помоћ наставника српског језика и књижевности.
  Продукти радионица су бројне, веома успешне индивидуалне кратке приче, цртице и песме, али и групни радови, настали кроз игроказ.
   Ликовне радионице, које су организоване по разредима, одржане су у школском дворишту. Ученици су кредама у боји исцртавали полигон испред школске зграде, дајући идеје за трајно исцртавање едукативног и моторичког полигона које је планирано у наредном периоду. Ученици су дали веома успешне, креативне идеје. У изради им је помогао наставник ликовне културе. Полигон који је планиран оплемениће и обогатити школски простор, учинити га занимљивијим и кориснијим за ученике, а укључиће све наставне предмете и биће прилагођен свим ученицима од првог до осмог разреда.